Kontakt

 

Storm Textil
Planteskolevej 3
9700 Brønderslev
Danmark:

 

tlf.: +45 98 80 07 98
mail: storm@stormtextil.dk
Fax: + 45 98 80 07 97 

  Telefonzeiten: 

Montag: 
8:00 - 16.30

Dienstag: 8:00 - 16.30

Mittwoch: 8:00 - 16.30

Donnerstag: 8:00 - 16.30

Freitag: 8:00 - 15.00

Pause: 9:30 - 9:45 und 12:00 - 12:30
 
 
SALES:

Niels Storm
Geschäftsführung / Inhaber
niels@stormtextil.dk

Gitte Johansen
Logistik koordinator -
 in Mutterschaftsurlaub
gitte@stormtextil.dk
+45 72 62 10 73

Inge-Marie Hansen (Mie)
Verkauf
mie@stormtextil.dk
+45 72 62 10 71

Lasse Thomsen
Service Manager / Maschinen
lasse@stormtextil.dk
+45 72 62 10  81

Anders Eriksen
Key Account Manager
ae@stormtextil.dk
+45 72 62 10 74

Kristina Martens Holmgren
Verwaltung und Verkauf
kristina@stormtextil.dk
+45 72 62 10 88

Louise Pedersen
Key Account Manager
lp@stormtextil.dk
+45 72 62 10 91
Heidi Bech Mellerkær
Verkauf
hbf@stormtextil.dk
+45 72 76 10 75

Dan Frederiksen
Verkauf
danf@stormtextil.dk
+45 72 62 10 76

 

ACCOUNTS

Henriette Bornemann Hollænder
Buchhaltung
henriette@stormtextil.dk
+45 72 62 10 72

Dorthe Sidelmann
Buchaltung und Personalverwaltung 
- in Mutterschaftsurlaub
dorthe@stormtextil.dk
+45 72 62 10 89

GRAPHIC OFFICE:  

Kim Niebuhr
Leiter Datei Abteilung
kim@stormtextil.dk

Jens Ibsen
Datei Abteilung
ji@stormtextil.dk

Anette Langbak
Datei Abteilung
al@stormtextil.dk

Orsolya (Orsi) Kolonics 
Datei Abteilung 
orsi@stormtextil.dk

PRODUCTION:  

Jane Christensen
Leiter Produktion
produktion@stormtextil.dk

WAREHOUSE AND SHIPMENT:
Lone Fjeldgård
Lager
varer2@stormtextil.dk

 

INTERNAL AFFAIRS AND REPAIR / MACHINE SALES

Lasse Thomsen
Service Manager / Maschinen
lasse@stormtextil.dk

 

EMBROIDERY, SEWING AND QUALITY CONTROL

Helene Otte
Produktentwickler / Qualitätskontrolle / Stickeri
helene@stormtextil.dk

Berit Holm Andersen
Stickeri / Nähstube
embroidery@stormtextil.dk

 

Rutevejledning til Storm Textil


Vis stort kort

Rutevejledning til Storm Textil's fjernlager

Vis stort kort